W drodze do siebie

Marzę o świecie wolnym od nienawiści, oceniania i obwiniania, w którym każdy może realizować swoją wolność, akceptując granice wolności innych. Żyć z pasją i radością. Odnaleźć swoje miejsce napełnione sensem i spełnieniem.

Empatia i wrażliwość to dwie cechy, które wyznaczają moją perspektywę postrzegania świata i są moim skarbem, po który musiałam zejść do najciemniejszej jaskini w podróży po siebie.

Jeżeli biegniesz i nie masz już sił. Jeżeli szukasz sensu i brakuje Ci odwagi sięgania po niego. Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do swojej kreatywności, do swoich emocji, do swojej prawdy, chętnie Ci w tym potowarzyszę.

Słyszałam, że o takich osobach jak ja mówi się ośmiornica ??? I w sumie, bardzo mi się ta nazwa podoba ? Robiłam w życiu tak wiele różnych rzeczy i wciąż mam tak wiele różnych pasji i zainteresowań, że sama czasem się dziwię, jak to się dzieje, że to wszystko miało i ma miejsce…

Kiedy byłam agentem ubezpieczeniowym – to była moja pierwsza praca, miałam jakieś 19 lat – wysłano mnie na szkolenia ze sprzedaży, ze stawiania sobie celów, z bycia zwycięzcą. I wtedy zakochałam się i ta miłość wciąż trwa. Pamiętam ten dzień, jak dzisiaj. Siedziałam na dużej sali szkoleniowej w budynku jakiejś szkoły wyższej, niewiele wiedząc o tym, co się wokół mnie dzieje, i poczułam jak to jabłko Newtona ? spada mi na głowę i dosłownie mnie miażdży.

To była ta chwila, która definiuje człowieka.

Wiedziałam już wtedy, że będę pracować z ludźmi, że będę tworzyć to coś w serduchu i w głowie, co mi zostało wtedy utworzone, co daje skrzydła i pozwala wzrastać ??

To nie była prosta droga. Była bardzo wyboista, pełna zakrętów i zwrotów akcji. Startowałam nieskutecznie do szkoły aktorskiej. Studiowałam dziennikarstwo. Magisterkę broniłam z filozofii rosyjskiej. Prowadziłam stowarzyszenie i wdrażałam technologie informatyczne w szkołach. Napisałam i redagowałam książki z metodyki nauczania zdalnego. Tworzyłam i produkowałam kursy e-learningowe. Byłam współwłaścicielką firmy informatycznej, prezesem firmy prowadzącej szkolenia dla branży automotiv, koordynatorem projektów promocyjnych w agencji reklamowej, trenerem szkolącym ze sprzedaży i zarządzania, wdrażaczem kultury innowacyjnej, doradcą strategicznym, coachem…

Był taki moment, że wstydziłam się tego, że to takie niepozbierane do kupy, takie ni z gruszki ni z pietruszki, takie nie po kolei, takie bez głównego wątku. Ale główny motyw był i zawsze był nim człowiek.

Teraz jeżeli ktoś mnie pyta kim jestem, mogę odpowiedzieć, że tym wszystkim właśnie. Każdą z tych rzeczy wykonywałam z pasją i miłością i każda była dla mnie darem i nauczycielem, choć nie wszystkie miały swój happy end.

I każda z nich dzisiaj, kiedy pracuję z ludźmi czy to w terapii, czy to w coachingu, czy to na warsztatach, czy to w zespołach, czy to pisząc wiersze, czy to produkując kursy on-line, czy to nagrywając szeptanki – każda z tych rzeczy jest moim zasobem i rezerwuarem pasji i inspiracji , żeby tworzyć to coś w serduchu i w głowie, co daje skrzydła i pozwala wzrastać ❣

Jestem już pewna i tego uczę trójkę swoich dzieci, że nie cel się liczy, nie to, co robisz, czym się zajmujesz, co chcesz osiągnąć, tylko to jakim jesteś człowiekiem. Liczy się Twoja pasja i miłość. I cokolwiek kochasz, rób to, bo nigdy nie wiesz, kiedy może Ci się przydać, a po drodze będzie dawać Ci to, co najważniejsze, poczucie sensu i spełnienia…

…bo jak mawiał Jose Ortega Y Gasset, cała reszta to „tylko retoryka, poza, farsa.”

 

Obecnie jestem matką trójki dzieci (dwóch córek i synka), żoną, gospodynią domową, ogrodniczką, właścicielką firmy, coacherką, trenerką i psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkoły. Łącząc te wszystkie role przerobiłam już w swoim życiu perfekcjonizm, pracoholizm, work life blance i cieszę się, że mam to za sobą.

Teraz praca to moja pasja. Stale poszukuję i rozwijam się, pamiętając jednak, jaki spokój może być w ciszy.

Ukończone kursy i zdobyte kwalifikacje m.in.:

 

  • Szkoła psychoterapii Gestalt – w trakcie,
  • Studium Zawodowe Coachingu ACSTH, ICF,
  • Szkoła trenera kompetencji miękkich Metrum,
  • Kurs Mindfulness – treningi uważności w pracy z dziećmi,
  • Kurs Terapia schematów,
  • Kurs Techniki Gestalt w pracy coacha,
  • Kurs Racjonalnej Terapii Zachowań,
  • Symbol, piasek, przestrzeń – coaching w piaskownicy,
  • Szkoła coachingu grupowego i zespołowego,
  • Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – rekomendacja trenerska I stopnia.