CENA – 180 zł jedna sesja w ramach PAKIETU 10 SESJI

Przełomowa książka Maureen Murdock, Podróż bohaterki, powstała w odpowiedzi na opis podróży męskiego bohatera Josepha Cambella. Murdock czuła, że jego prace nie obejmują specyficznej psychologicznej i duchowej sytuacji współczesnych kobiet, ani ich rytmów rozwoju. Przedstawiona przez nią ścieżka rozwojowa powstała na podstawie pracy terapeutycznej i studiów nad mitologicznymi obrazami kobiecości, stając się wzorcem dla pisarek, reżyserek i tych kobiet, które poszukują rozumienia głębokiego zranienia kobiecości zarówno w osobistym, jak i kulturowym wymiarze.

Ta doskonała książka  stała się kanwą mojego programu sesji docierania do kobiecej mocy.

Etapy Podróż bohaterki wg Maureen Murdock:

 1. Odseparowanie od kobiecości – Odejście od matki lub poglądów  przypisywanych kobiecie. Bohaterka nie zgadza się na narzuconą jej rolę.
 1. Identyfikacja z męską stroną i zebranie sojuszników. Wybór drogi, który zwykle nie jest przypisany bohaterce przez społeczeństwo/ rodzinę. Dołączenie do grupy/ osoby, która ma męską charakterystykę lub cel.

Próby na drodze i spotkanie z Ogrami oraz Smokami – Bohaterka spotyka osoby, które chcą ją zawrócić z raz obranej drogi lub zniszczyć.

 1. Sukces – Bohaterka pokonuje trudności, osiąga sukces – wie, że jest kimś szczególnym, innym od reszty osób. W pewnej mierze ten punkt obrazuje moment, w którym wiele podróży bohatera mogłoby się skończyć.
 1. Bohaterka doświadcza duchowej porażki– Sukces okazuje się tymczasowy lub pozorny, bądź wymaga zdradzenia samego siebie.
 1. Inicjacja i pochodzenie od Bogini – Bohaterka mierzy się z olbrzymim kryzysem. Wszystkie jej „męskie” strategie zawodzą.
 1. Bohaterka tęskni by zjednoczyć się z kobiecą stroną – Bohaterka nie może wrócić do dawnego funkcjonowania. Stare strategie walki zawiodły. Na tym etapie mogą pojawić się wątpliwości.
 1. Bohaterka zostaje uleczona przed ducha matki – Bohaterka odkrywa swoje umiejętności, spoglądając na nie z nowej perspektywy. Jej pochodzenie/ przeznaczenie zostaje wyjawione.
 1. Leczenie zranionej męskości – Bohaterka godzi się z męską stroną, akceptuje jej istnienie i podejście do rzeczywistości.
 1. Integracja męskiej i żeńskiej strony (transgresja) – Bohaterka zyskała zrozumienie siebie na nowym poziomie. Zintegrowała dwa przeciwległe bieguny.

Niezależnie od tego, na którym jesteś etapie podróży, do Ciebie może należeć świadome napisanie jej dalszego ciągu. Wszystkie jesteśmy bohaterkami. W naszych historiach jest coś „święcie zwyczajnego”. Znalezienie wspólnoty doświadczeń w odkrywaniu kobiecego głosu w sobie, daje moc, odwagę, dumę i uznanie świętości tego, co kobiece.

Dla kogo jest ta podróż?

 

Jeżeli:

 • czujesz rozczarowanie sukcesami zdobytymi na rynku pracy, doświadczasz rosnącej pustki, rozdarcia, pytasz siebie „Po co to wszystko?”,
 • dążenie do spełnienia zawodowego czy rodzinnego sprawia, że jesteś przeciążona, wyczerpana, dostrzegasz fizyczne i emocjonalne szkody tej bohaterskiej wyprawy,
 • czujesz, że masz na sobie zbroję, wymachujesz mieczem i codziennie wyruszasz na wojnę,
 • wiesz jak być twardą, logiczną, efektywną… ale poświęcasz przy tym swoje zdrowie, marzenia i intuicję,
 • nauczyłaś się jak osiągać sukces zgodnie z męskim modelem, ale czujesz, że ten model nie zaspokaja Twojej potrzeby bycia całością,
 • jest w Tobie przestrzeń nieprzerobionej relacji z matką – matczyna rana – przestrzeń braku, luka, tęsknota, coś, czego nie ma, puste miejsce, które czeka na wypełnienie,
 • czujesz jak ból i zranienia z Twojej podróży zostały uwięzione w Twoim ciele ale nie wiesz, w jaki sposób je uwolnić,
 • chcesz na powrót objąć swoje ciało w posiadanie, znaleźć skarb schowany w swoich porażkach i sukcesach, zintegrować w sobie pierwiastek kobiecej troski i męskiej walki,
 • zrozumieć swoją podróż, jej etap, przyczyny i skutki,

te sesje są dla Ciebie!

Zawartość pakietu

 

Pakiet składa się z 10-ciu godzinnych sesji opartych tematycznie na etapach podróży bohaterki z książki Maureen Murdock. Sesje odbywają się raz w tygodniu w umówionych wcześniej godzinach. Pracujemy zdalnie za pomocą dostępnych narzędzi.

Cel podróży

 

Celem sesji jest rozpoczęcie przez Ciebie podróży do pełnej akceptacji Twojej kobiecej natury, nauczenie się doceniania samej siebie jako kobiety, uleczenie głębokiego zranienia kobiecości. To bardzo ważna wewnętrzna podróż ku całkowitej integracji, równowadze i pełni, połączeniu pierwiastka siły i intuicji, miecza i serca.

Odetniesz pęta wiążącej Cię przeszłości.

Dowiesz się, co służy celom Twojej duszy.

Uwolnisz urazę wobec matki, odłożysz na bok obwinianie.

Znajdziesz odwagę by stanąć twarzą w twarz z własną ciemnością.

Rozświetlisz zaciemnione obszary wewnątrz siebie.

Znajdziesz gotowość, by wyrażać swoją wizję, siłę, by wyznaczać granice, by żyć pełnią swojego życia i znaleźć w sobie tyle serca by wypełniło miłością i Ciebie i innych.

„To nie podróż dla tchórzy; trzeba ogromnej odwagi, by badać własną głębię”

M.Murdock, Podróż Bohaterki, s. 86 

Agata Rutkowska

 

Towarzyszę swoim klientom w drodze do siebie, do wewnętrznej wolności, spokoju i pogody ducha. Ta wolność wyraża się w pełnym, integralnym doświadczaniu siebie tu i teraz, z akceptacją swojej przeszłości, swoich wad i zalet, siebie złożonej/go z ducha, ciała, emocji i umysłu.

W życiu zawodowym zaliczyłam drogę od specjalisty do prezesa. Zarządzałam firmą informatyczną i szkoleniową. Koordynowałam projekty promocyjne dla spółek skarbu państwa. Prowadziłam szkolenia ze sprzedaży, zarządzania, budowania strategii i innowacji.

Obecnie jestem matką trójki dzieci (dwóch córek i synka), właścicielką firmy, coacherką, trenerką biznesu i psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkoły. Piszę i nagrywam medytacje i relaksacje.
Łącząc te wszystkie role przerobiłam już w swoim życiu perfekcjonizm, pracoholizm, work life blance i cieszę się, że mam to za sobą. Teraz praca to moja pasja. Stale poszukuję i rozwijam się, pamiętając jednak, jaki spokój może być w ciszy.

Link do moich Szeptanek - medytacji i relaksacji.

Ukończone kursy i zdobyte kwalifikacje m.in.:

 • Szkoła psychoterapii Gestalt – w trakcie,
 • Studium Zawodowe Coachingu ACSTH, ICF,
 • Szkoła trenera kompetencji miękkich Metrum,
 • Ciało i Ruch w Pracy z Emocjami - metody terapii tańcem i ruchem oraz Laban/Bartenieff
  Movement System
 • Kurs Mindfulness – treningi uważności w pracy z dziećmi,
 • Kurs Terapia schematów,
 • Kurs Techniki Gestalt w pracy coacha,
 • Kurs Racjonalnej Terapii Zachowań,
 • Symbol, piasek, przestrzeń – coaching w piaskownicy,
 • Szkoła coachingu grupowego i zespołowego,
 • Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – rekomendacja trenerska I stopnia.

    SESJE INDYWIDUALNE – PAKIET 10 SESJI

   Po dokonaniu płatności otrzymasz ode mnie wiadomość. Jeśli tak się nie stanie, napisz proszę do mnie.

   Jeżeli chcesz rozłożyć płatność na raty też napisz do mnie: platforma@agatarutkowska.pl. 

   CENA – 180 zł za jedną sesję w ramach pakietu

   WAŻNE: Chwilę po zakupie kursu otrzymasz automatycznego maila ze szczegółami. Jeśli go nie widzisz, sprawdź proszę foldery „spam” i „oferty”. A jeśli nie ma i tak, napisz o tym proszę na platforma@agatarutkowska.pl